در حال بارگذاری...

نوشته شده در تاریخ: 1397-06-22 12:44:57

معرفی اموزشگاه برتر مولانا

معرفی اموزشگاه برتر مولانا


معرفی آموزشگاه برتر مولانا

ادامه مطلب ...

نوشته شده در تاریخ: 1397-07-08 16:03:16

سامانه موفق  در زمینه عکاسی  اقا اجازه

سامانه موفق در زمینه عکاسی اقا اجازه


چطور به یک عکاس حرفه ای تبدیل شویم؟

آموزش عکاسی، یکی از محبوب ترین دوره های آموزشی است که برای همه سنین برگزار می شود.عکاسی، علاوه بر جذاب بودن، در اشتغال زایی نیز مؤثر است.

فراگیری روش های اولیه عکاسی اولین قدمی است است که برای پیشرفت در عکاسی باید انجام دهید.دوره های آموزش عکاسی با کلاس های درسی عادی تفاوت داشته و بسیار برای هنرجو جذاب خواهد بود.

چرا برای حرفه ای شدن باید دوره های آموزشی عکاسی را گذراند؟

برای حرفه ای شدن در عکاسی نمی توان بصورت تجربی و مطالعه جلو رفت، حتما باید در دوره های آموزشی زیر نظر مدرسان حرفه ای آموزش دید، این باعث می شود که شما تمام تکنیک های ریز و درشت را به خوبی فرا بگیرید و چالش های متنویی را در عکاسی تست نمایید. همچنین مدرسان حرفه ای در آشنایی و نحوه استفاده بهینه  از قطعات و لوازم جانبی دوربین به شما کمک می کنند و همچنین مشاور خوبی هستند برای خرید بهترین لوازم و قطعات عکاسی.

ادامه مطلب ...

نوشته شده در تاریخ: 1395-11-11 11:15:18

نکاتی برای عکاسی منظره

نکاتی برای عکاسی منظره


عکاسی از منظره برای عکاسان حرفه‌ای و تازه‌کار به یک اندازه جذابیت دارد. سرمایه‌های زیادی به صورت مناظر طبیعی مملو از زیبایی و احساس وجود دارند که باید تغییرات فصلی و زمانی را نیز به ویژگی‌های آنها افزود. برای گرفتن عکس هایی جذاب تر، از نکات کلیدی زیر استفاده کنید

ادامه مطلب ...

نوشته شده در تاریخ: 1395-10-27 10:22:14

عکاسی خبری یا فتوژورنالیسم

عکاسی خبری یا فتوژورنالیسم


به عکس‌هایی گفته می‌شود که پیام و هدف اصلی آنها خبر رسانی است و آنگونه که کارشناسان رسانه تعریف می‌کنند؛ عکاسان خبری، همان نویسندگان مقاله و مخبران خبر به وسیله تصویر یا همان عکس هستند.

سه تعریف رایج دربارهٔ عکاسی خبری وجود دارد:

هنری است که برای قصه‌گویی عکاسانه به کار گرفته می‌شود تا زندگی را مستند کند.

پدیده‌ای جهانی است و به همه مربوط است و از محدودیت‌های زبانی و فرهنگی عبور می‌کند.

فتوژورنالیسم ما را به عکس‌هایی ارجاع می‌دهد که یک داستان را بیان می‌کند؛ مثل عکس‌هایی که در رسانه‌های خبری می‌بینیم یا مجلات، گاه‌نامه‌ها یا هفته‌نامه‌ها.

این عکس‌ها می‌تواند در برگیرندهٔ عکاسی مستند، عکاسی تبلیغاتی، عکاسی در صحنه، عکاسی ورزشی، زندگی جاری، علایق انسانی و به تصویر کشیدن شیوه معاصر و رایج زندگی باشد.

اما نکتهٔ مهم در این بخش این است که در فتوژرنالیسم روایت عکس مقدم بر قضاوت است، یعنی باید عکس، دیگران را به قضاوت بکشد، پس لازم است به عکاسان خبری گفته شود:

سعی نکنید قضاوت خود را به عکس القا کنید. در فتوژرنالیسم، عنوان یا مضمون مقدم بر عکس است و باید به مخاطبان و بینندگان و کسانی که داوری می‌کنند کمک کند تا خودشان داستان یا ماجرا را کشف کنند.

ژورنالیسمی است که داستانی را از طریق تصاویر بیان می‌کند، می‌توان این‌طور برداشت کرد که در ذهن غربی‌ها، فتوژرنالیسم تک فریم نیست؛ به همین علت است که همیشه یک فیچر یا گزارش تصویری جداگانه دارند و یک تک فریم؛ که تک فریم در واقع اوج گزارش تصویری است.

تعریف آخری که از فتوژورنالیسم می‌توان عنوان کرد این است که گفته شود:

شکلی ویژه از ژورنالیسم است که تصاویری را خلق می‌کند تا داستانی خبری را بازگو کند؛ هرچند معمولاً این‌طور برداشت می‌کنند که اصل بر تک فریم است، در حالی که اینطور نیست. در حالت عام‌تر هم به مطالب بسیار مهم و جدی که عکاسی شده‌است گفته می‌شود.

ادامه مطلب ...

نوشته شده در تاریخ: 1395-10-25 11:37:31

#اموزش خلاصه تصویربرداری باdslr #اموزش بهترین خروجی فیلم

#اموزش خلاصه تصویربرداری باdslr #اموزش بهترین خروجی فیلم


چگونه خروجی خوبی در فیلمبرداری مراسم عروسی با 70dو80D و دیگر دوربینهای dslrکانن داشته باشیم:


1 - سعی کنید قسمت های مهم فیلم مانند باغ . اماده شدن و... را بافررزولیشن بالا با فرمت  انتی اس دی  تصویر بگیرید.
چون بیت بالاتری دارد.

منظور از رزولیشن بالا فرمت ادیشن است 1080*1920 ALL است دراین فرمت باتوجه به اینکه حجم فیلم شما افزایش دارد.
جای بیشتری در مموری اشغال میکند .
اما بعلت ساختار فرمت مخصوص ادیت است چراکه در این فرمت شما 30 فریم بر ثانیه تصویر میگیرید
بهترین روش برای اسلو کردن فیلم از نرم افزارReSpeedr 1.0 است که این نرم افزار مخصوص اسلو کردن است وپلاگین نیست.
شما بااین نرم افزار خروجی 60 فریم اسلو بدون ریزش خواهید داشت.

2- قبل از فیلم برداری در قسمت منو دوربین شارپ فیلم برداری تا تا یکی مانده به اخر بالا ببرید تا از شارپنس بیشتری هنگام
تصویر برداری استفاده کرده باشید.
شارپ را میتوان در منو4 دوربین گزینهPICTURE    وارد شد ودر ان منو گزینه شارپ را در حات های مختلف رنگی تغییر داد.

حتی شما در این قسمت گزیه های مختلف جهت ایجاد یک تصویر بارنگهای پخته مانند قرمز . ابی . وسبز را پررنگ تر تصویر برداری کنید.

3- قبل از فیلمبرداری حتما از منو دوربین قسمت فیلمبرداری صدای رکورد شده را روی حالت دستی قرار دهید و تا یکی مانده به اول یعنی به سمت چپ گزینه رکور صدا را کاهش دهید تا صدا هنگام نزدیک شدن به باند خراب نشود.

شما میتوانید در صورت کم بودن صدا در هنگام ادیت این مشکل را برطرف کنید اما صدای دیستور قابلیت برطرف شدن صحیح را ندارد.

4- سعی کنید از مموری های سرعت بالا استفاده کنید  و از مموری بیش از 32 گیگ استفاده نکنید  این مورد جهت امنیت بیشتر فیلم است.

5-جهت تصویر برداری حتما از سامپک های مناسب استفاده کنید زیراکه لنزهای اس تی ام و یواس ام 18_135 با اف 3.5 بیشتر هستند.

6- ازیزو بالای2500 استفاده کمتری بشه یا سعی کنید استفاده نکنید چراکه در این ایزو شما نویز رکورد را تا مقداری مشاهده میکنید.

7-به دوربین در هنگام تصویر برداری طولانی حداقل یک دقیقه استراحت بدهید و خاموش کنید.

8-جهت جلو گیری از ارزش تصویر از تک پایه یا سه پایه استفاده کنید.

9-استابلایز را هنگام تصویر برداری خاموش کنید تا دچار خطاوباعث رکورد صدای اضافی نشود.

10- در هنگامی که قصد جابجایی ندارید بخصوص هنگام رقص در مراسم ها شما مرکز را فکوس کرده و در حالت دستی فکوس را انجام هید تا دچار خطا هنگام فکوس با دوربین انجام نشود.

11- هنگام خروجی گرفتن فیلم از مموری از رم ریدر های مناسب و با سیم کوتاه استفاده شود واز USB جلو کیس به هیچ عنوان استفاده

12-هنگام ادیت فیلم سعی کنید در هنگام ادیت فیلتر شارپ را تا عدد 20 الی 25 بدهید تا وضوح تصویر بک لایت که مقداری فلو است  را تا حد قابلیت توجه ای  از حالت فلو بودن خارج کنند.


13- سعی کنید فیلم را خروجی روی بلوری کشیده ان هم هر 1.5 ساعت فیلم خروجی با فرمت Hi  استفاده کنید روی بلوری25 گیگ بیش از این زمان جا نمی شود.

روی dvd هم مانند بلوری روی یک dvd بیش از یک ساعت نریزید تا افت تصویر هنگام خروجی نداشته باشید.
ودر هنگام خروجی بابت هردو مورد روی بالاترین کیفیت خروجی را تنظیم کنید

ادامه مطلب ...

نوشته شده در تاریخ: 1395-09-03 12:18:28

ترفندهای عکاسی سیاه و سفید

ترفندهای عکاسی سیاه و سفید


شاید خیلی از ما فکر می کنیم عمر عکاسی سیاه و سفید به سر آمده و دیگر در عصر دوربینهای دیجیتال جایی برای آن ها وجود ندارد. باید بگویم که این تصور کاملا به دور از واقعیت است، این امر را به سادگی می توان با استناد به عکس های سیاه و سفیدی که هر روزه در وب منتشر می شود رد کرد. کما این که این شیوه از عکاسی کماکان مشتاقان خاص خود را دارد. در عکاسی سیاه و سفید تمرکز بر روی جزئیات زیاد است و همین امر یکی از علل جذابیت این نوع عکاسی محسوب می شود. در ادامه قصد دارم به معرفی پنج ترفند در همین زمینه بپردازیم. با ما همراه شوید:

ادامه مطلب ...

نوشته شده در تاریخ: 1395-08-29 14:43:10

ایزودر عکاسی (ISO)

ایزودر عکاسی (ISO)


فروشگاه ایده ال
در عکاسی دیجیتال ISO نشان دهنده میزان حساسیت سنسور دوربین شما نسبت به نور است.مثل همیشه قوانین عکاسی آنالوگ در عکاسی دیجیتال هم صدق می کند،یعنی هرچه میزان ایزوی دوربین شما پایین تر باشد،حساسیت سنسور شما نسبت به نور کمتر است و در نتیجه میزان نویز در عکس هایتان کاهش پیدا می کند.معمولا از ایزوی بالا در محیط های تاریک و یا کم نور استفاده می شود تا دست عکاس برای تغییر سرعت شاتر و رسیدن به نوردهی مناسب باز باشد.البته انجام این کار میزان نویز موجود در عکس را افزایش می دهد.

ادامه مطلب ...

نوشته شده در تاریخ: 1395-08-27 11:05:09

عکاسی معماری

عکاسی معماریعکاسی معماری:
مهمترین عامل در عکسبرداری، مسئله نور است. بهترین عکاس ممکن است روزها سوژه مورد نظر را در ساعات متفاوت و شرایط جوی بررسی کند تا در مطلوبترین حالات بتواند تصویر را ثبت کند. ساختمان‌ها درست مانند انسان‌ها دارای سوژه‌های متفاوتی هستند. در عکاسی معماری منظور اصلی به دست آوردن تصاویری صددرصد مستند است که کلیات و جزییات بنایی را که در کمال دقت و صداقت نشان دهد. بنابراین خواصی که چنین عکس‌هایی باید دارا باشند، عبارتند از وضوح کامل، نمایان کردن جنس مواد و مصالح و درستی زاویه و پرسیکتبو.

ادامه مطلب ...

نوشته شده در تاریخ: 1395-08-15 12:26:11

آموزش عکاسی با فلاش بازتابی

آموزش عکاسی با فلاش بازتابی


فلاش روی دوربین (یا اسپیدلایت) ابزاری است که بسیاری از عکاسان دارند، اما تعداد کمی از آنها می دانند چطور از آن استفاده کنند. هر روز من می بینم که این قطعه تجهیزات شگفت انگیز به هدر می رود، و نور خشنی را به یک سوژه می تاباند، در حالیکه می تواند آن را با نوری نرم و یک روشنایی هدایت شده نوازش کند. فلاش باید مثل ابزار تراش کاری یک مجسمه ساز استفاده شود، نه مانند یک پُتک! تنها لازم است که شما برخی تکنیک های اساسی را بدانید. در این مطلب بازتاب موثر نور فلاش روی دوربین (on-camera flash) را به شما عزیزان آموزش خواهیم داد. در اینجا خواهید آموخت که چگونه از هر سطح منعکس کننده نوری مثل دیوار های اتاق یا سقف یک سالن همایش بزرگ، به نفع نورپردازی و عکاسی خود استفاده کنید.

ادامه مطلب ...

نوشته شده در تاریخ: 1395-08-09 13:32:28

عکاسی صنعتی

عکاسی صنعتیعکاسی صنعتی به شاخه ای از عکاسی گفته می شود که وظیفه آن به نمایش گذاردن دقیق و کامل و باکیفیت محصول یا Product می باشد ٬ در این شاخه از عکاسی ،عکاس با استفاده از تجهیزات مناسب و انتخاب نورهای دقیق و کامل تلاش می کند تا حد امکان تصوری با کیفیت و دقیق از کالا ثبت کند که در آن تمامی خصوصیات ظاهری کالا به نمایش گذارده شود. به بیان ساده تر عکاس صنعتی وظیفه اش این است که نمای کاملی را از کالا برداشت کرده و جهت ارائه به مشتری یا کارفرما ارائه کند، در این شاخه همانگونه که بیان شد هدف تنها یک چیز است: نمایش کامل و واضح کالا از زوایای مختلف و زیبا .

ادامه مطلب ...

نوشته شده در تاریخ: 1395-10-25 10:43:29

فتوشاپ هایی از عکاس آرژانتینی

فتوشاپ هایی از عکاس آرژانتینی


زمانی که پاسکال به دنیا آمد تنها یک سال از عمر ابداع نرم افزار "فتوشاپ" می گذشت، اما این هنرمند - عکاس آرژانتینی با ابتکارات و نبوغ خود در به کار گیری نرم افزار فتوشاپ برای خلق آثاری متفاوت، مجموعه های تصویری خلق کرده است که مختص خود اوست." مارتین دِ پاسکال" عکاس هنرمند 25 ساله آرژانتینی ، یکی از طراحان با ذوق تصاویر فتوشاپی جالب است که بینندگان را تحت تاثیر قرار می دهد. ه گزارش «عصرنفت»، به نقل از سی ان ان این هنرمند آرژانتینی با تصاویر چهره خود مجموعه ای از جالب ترین هنرهای فتوشاپی را خلق کرده است.

زمانی که پاسکال به دنیا آمد تنها یک سال از عمر ابداع نرم افزار "فتوشاپ" می گذشت، اما این هنرمند - عکاس آرژانتینی با ابتکارات و نبوغ خود در به کار گیری نرم افزار فتوشاپ برای خلق آثاری متفاوت، مجموعه های تصویری خلق کرده است که مختص خود اوست و پیشتر کمتر هنرمند - عکاسی از این ابداعات در خلق آثار هنری بهره برده است.

ادامه مطلب ...

نوشته شده در تاریخ: 1395-10-25 10:43:29

پروژه عکاسی جالب جریان هوا

پروژه عکاسی جالب جریان هوا


جالب ترین و بامزه ترین سبک عکاسی در این بخشلاپلاسیکی از خنده دارترین سبک های عکاسی را مشاهده خواهید کرد.TADAO CERN بازدیدکنندگان کارگاه خود را به یک جلسه بی سابقه عکاسی دعوت کرد که در آن جریان قوی هوا که با صورت آنها برخورد می کرد باعث خلق چهره های باورنکردنی و خنده داری از آنها می شد طوری که به نظر می رسید صورت آنها در حال منفجر شدن است. تادائوگفت: "من می خواستم کار بسیار سرگرم کننده ای برای خودم و بازدیدکنندگان انجام دهم که لحظات خوب و خنده داری در کنار هم داشته باشیم.استودیو داشت از خنده و گریه مردم به خودشان و به یکدیگر منفجر می شد. هرکسی که جرات کرد در مقابل دوربین من بایستد لحظه و عکسی فراموش نشدنی را برای خود رقم زد."

ادامه مطلب ...

نوشته شده در تاریخ: 1395-10-25 10:43:29

پروژه عکاسی جالب جریان آب

پروژه عکاسی جالب جریان آب


پروژه‌ عکاسیِ جالبِ جریان آب
عکاسی، قلمرویی است گسترده که هیچ حد و مرزی را برنمی‌تابد. یک عکاس، چه تازه کار باشد و چه حرفه‌ای، چه خودآموخته باشد و چه دارای تحصیلات آکادمیک، بالاخره موضوع مورد علاقه‌ی خود را خواهد یافت.
وبسایت zoomit.ir - مریم اصلانی: عکاسی، قلمرویی است گسترده که هیچ حد و مرزی را برنمی‌تابد. یک عکاس، چه تازه کار باشد و چه حرفه‌ای، چه خودآموخته باشد و چه دارای تحصیلات آکادمیک، بالاخره موضوع مورد علاقه‌ی خود را خواهد یافت. این بار به سراغ آثار عکاسی می‌رویم که آب را دست مایه کار خود قرار داده است.

این عکاس که با نام مستعار "Turnip Towers" مشغول به فعالیت است، علاقه و دلبستگی خاص به جریان آب دارد. او معتقد است که این حرکات، بالا و پایین رفتن‌ها و پاشیده شدن قطرات آب، لحظاتی خاص و جادویی را رقم می‌زنند که هر کدام ویژگی منحصربفرد داشته و همچون تجربه‌ای یگانه، هر بار به شکلی خاص رخ می‌دهند
او برای ثبت این لحظات، مدت‌ها وقت صرف مطالعه و بررسی جریان آب نموده و خطر خیس شدن را نیز بارها به جان خریده است. او از دو دوربین مجزا استفاده کرده و می‌گوید امیدوار است که تلاش‌هایش به ثمر نشسته و نتیجه‌ای در خور به دست آورده باشد.


پس همراه شما این مجموعه تصاویر را مرور کرده و خواهیم دید که این هنرمند خوش ذوق، تا چه حد در نیل به هدف خود موفق بوده است.

ادامه مطلب ...

نوشته شده در تاریخ: 1394-08-25 14:11:48

عکاسی با دوربین های دیجیتال

عکاسی با دوربین های دیجیتال


عکاسی با دوربین های دیجیتال اگر به تازگی یک دوربین دیجیتال حرفه ای یا همان SLR خریداری کرده و امکانات مختلف آن شما را گیج کرده، و درگیر فهمیدن تمام اصطلاحات فنی که در صنف عکاسان معمول است شده اید، پیشنهاد می کنیم نگاهی به مقاله حاضر که شامل اصول اولیه عکاسی، آشنایی با طرز کار دوربین دیجیتال، و راهنمای گرفتن عکس های بهتر به کمک نکات فوق است بیاندازید...........

ادامه مطلب ...

نوشته شده در تاریخ: 1394-08-25 14:11:48

تاریخچه عکاسی

تاریخچه عکاسی


پيدايش عكاسي در جهان                                                                               اواخر قرن 18 و اوايل قرن 19 پديده هاي متعدد علمي به جهانيان معرفي شد از جمله كشتي بخار،گاز روشناييف تلگراف، راه آهن و عكاسي . عكاسي در اروپا متولد شد و در آمريكا به تكامل رسيد.ژوزف نيسفورني پئس پس از مدتها تلاش و تحقيق توانست در سال 1822 اولين عكس دنيا را به ثبت رساند. ني ئپس اين عكس را در دهكده اي به نام لودو وارن تهيه كرد. در قرن يازدهم حسن ابن هيثم(دانشمند مسلمان اهل بصره) از اتاقك تاريك براي ديدن ستاره ها و مطالعه خسوف و كسوف استفاده كرد كه عبارت بود از جعبه يا اتاقكي كه فقط بر روي يكي از سطوح آن روزنه اي ريز تعبيه مي شد نور از روزنه عبور كرده تصويري نسبتاً واضح اما وارونه بر روي سطح مقابل تشكيل مي داد.............

ادامه مطلب ...

نوشته شده در تاریخ: 1394-08-25 14:11:48

عکاسی ضد نور

عکاسی ضد نور


عکاسی ضد نور                                                                                      شاید تاکنون به عکس های ضد نور یا سیلوئت برخورد کرده باشید. همانطور که از نام آنها مشخص است این نوع عکس ها ضد نور هستند و سوژه در آنها به شدت تیره است به طوری که بسیاری از جزئیات آن قابل مشاهده نیست و تنها نمایی کلی از آن در عکس نمایان میشود. در این نوع عکاسی میتوان از سوژه های مختلفی همچون انسان، درخت، حیوان یا برخی اشیا استفاده کرد. در این مقاله به نکاتی در خصوص عکاسی سیلوئت یا ضد نور اشاره میشود.

● ضد نور
عکاسی ضد نور یکی از روشهای انتقال اندوه، احساس و حالات عاطفی به بیننده است. ممکن است بیننده با دیدن این نوع عکس ها به درک درست و واضحی از سوژه نرسد، اما بخش تیره و سیاه تصویر باعث شکل گیری قدرت تخیل بیننده میشود.
مهمترین نکته در عکاسی ضد نور قرار دادن سوژه در مقابل یک منبع نور عظیم و تنظیم میزان نوردهی دوربین بر اساس روشن ترین بخش تصویر (پس زمینه) است. توجه داشته باشید که میزان نوردهی (Exposure) دوربین باید بر اساس روشن ترین بخش پس زمینه و نه سوژه تنظیم شده باشد. با رعایت این اصل اولیه، سوژه موردنظر به دلیل نبود نور کافی حتی اگر به طور کامل سیاه نشود بسیار تیره یا به اصطلاح آندر اکسپوز (under expose) –حداقل نوردهی- خواهد شد.

ادامه مطلب ...

نوشته شده در تاریخ: 1394-08-25 14:11:48

عکاسی سلفی

عکاسی سلفی


عکاسی سلفی

در سال های نه چندان دور خیلی ها علاقه ای نداشتند از خودشان عکس بگیرند و معمولا از مناظر مختلف عکاسی می کردند اما مدتهاست که تصاویر «سلفی» یا همان «خویش انداز» اصلی ترین سوژه برای عکاسی تبدیل شده اسدت.
مجله مهر: ماه گذشته خبری منتشر شد که دستگاه های گرفتن سلفی سه بعدی توسط شرکت Artec انگلستان به بازار آمده اند. این شرکت اعلام کرده به دلیل آنکه «مردم نمی توانند به اندازه کافی سلفی بگیرند» دست به چنین ابتکاری زده و نام این عکس های سه بعدی را شیپی (shapy) گذاشته است. همچنین، اخیراً کالجی در لندن نکات گرفتن سلفی ایده آل را به دانشجویانش آموزش می دهد. این خبرها بهانه ای شد تا به بررسی و مرور مطالب جالب پیرامون این روش در عکاسی که چند سالی است پرطرفدار شده، بپردازیم........

ادامه مطلب ...

نوشته شده در تاریخ: 1395-10-25 11:41:26

عکاسی کودک

عکاسی کودک


عكاسي از كودكان
از نظر آماري كودكان محبوب ترين سوژه عكاسي در تمام دنيا هستند. آنها جذاب هستند. به همين دليل عكاس هنگام عكاسي از كودكان احساس راحتي مي كند و خلاصه سوژه فوق العاده اي براي عكاسي هستند. فقط بايد هنگام عكاسي از كودكان صبور بود و البته بايد مهارت هايي را هم كسب كرد. تا بتوان عكس هاي خوبي گرفت.

نكات عكاسي از كودكان
ــ چشم هاي بزرگ كودكان بايد مورد توجه دقيق عكاس باشد و به اندازه كافي در عكس واضح باشد. با خاموش كردن فلاش دوربين خود از قرمزي چشم ها جلوگيري كنيد. سعي كنيد از نور طبيعي براي عكاسي از كودكان استفاده كنيد. البته اگر نور كافي در اختيار نداريد. ولي اگر نور كافي نيست مي توانيد بعداً مشكل قرمزي چشم ها را در كامپيوتر خود با كمك نرم افزارهاي گرافيكي حل كنيد.
ــ كودكان غير قابل پيش بيني اند و تمايل به حركت و جنب و جوش دارند كه اين حركت ها سبب تار شدن سوژه عكاسي كه همان كودك است مي شود از ISO با سرعت بالا و aperture بالا (حداكثر گشادي لنز) استفاده كنيد تا در كمترين زمان ممكن عكس خود را بگيريد. همين طور بايد تعداد زيادي عكس بگيريد تا بهترين را انتخاب كنيد. اين هم به لطف دوربين هاي ديجيتال امكان پذير است چون ديگر با هر عكس يك فيلم حرام نمي كنيد.

ادامه مطلب ...