حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

کاربرد خیمه عکاسی

فرقی ندارد که برای عکاسی از محصولات، از فلاش‌های استودیویی استفاده می‌کنید یا از فلاش‌های اکسترنال که توسط تریگر‌ها، از راه دور کنترل می‌شوند. در هر حال، نور شدید و نسبتاً تیز این منابع نوری باعث می‌شود تا سایه‌های شدیدی روی محصولاتی که از آن‌ها عکس می‌گیرید ایجاد شود.

این سایه‌ها، خصوصاً وقتی محصول دارای سطح غیر یکنواخت و بافت‌دار باشد، احتمالاً موجب می‌شود تا در برخی زوایای خاص با خوبی دیده نشود یا ظاهر آن متفاوت از چیزی واقعاً هست ثبت گردد. به همین دلیل یکی از اصول عکاسی تبلیغاتی از محصولات این است که سطح کنید تا جای ممکن، سطوح آن به صورت یکنواخت روشن باشد و از ایجاد کنتراست روی سطح آن پرهیز کنید.

از سوی دیگر، اگر نوری که توسط فلاش‌های استودیویی می‌تابد را با تجهیزات شکل دهنده نور مناسب، نرم نکنید، وجود ته مایه رنگی در برخی از این سطوح بازتاب، باعث بر هم خوردن تنظیمات تراز سفیدی یا White Balance نور می‌شود و رنگ محصول به شکل غیر عادی ثبت می‌گردد. این مشکل خصوصاً برای تصاویر تجاری که از یک محصول برای فروش آن ثبت می‌شوند بسیار خطرناک است. زیرا تصویری کاملاً متفاوت از کالا را نشان می‌دهد که با خود کالا همخوانی ندارد و می‌تواند باعث از بین رفتن اعتماد خریدار گردد.

به همین دلیل، در عکاسی تبلیغاتی از محصولات، از خیمه نور استفاده می‌کنند تا نور یکدست و بدون ته مایه رنگی روی کالا بتابد و بدون هیچ‌گونه اغراق کردن، تصویر کالا دقیقاً شبیه به خود آن به نظر برسد.

برخی از کالا‌ها هم هستند که دارای سطوح براق و بازتاباننده نور می‌باشند. این اجسام مانند جواهرات، وسایل شیشه‌ای، وسایلی که در ساختار آن‌ها تکه‌های شیشه‌ای یا فلزی صیقلی طراحی شده‌اند، ظروف فلزی و غیره می‌توانند بخشی از محیط اطراف یا لکه‌های نورانی مربوط به منابع نور را منعکس کنند.

parsamrz
ارسال دیدگاه
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول

شما آفلاین هستید

X